За декілька тижнів до виборів в Чехії розгорілись відносини між партіями ČSSD та ANO, приводом складних відносин стала боротьба за іноземних працівників для чеських підприємств.
Міністр фінансів Іван Пільни, запропонував документ, в якому говориться, що Чехія має прийняти на роботу 200 000 працівників з-за кордону.
А міністр іноземних справ Любомир Заоралек, відмінив цю пропозицію, так як вважає, що велика кількість мігрантів може нести загрозу країні. Також, чоловік прокоментував, з якими саме ризиками може зіткнутись Чехія, якщо на роботу приїде 200 000 іноземців.
Іноземні працівники для Чехії – це люди, які можуть зайняти місце праці чехів. Але зважаючи на всі закони Чеської Республіки, робочі місця для іноземних працівників відкриватимуться тільки тоді, коли жоден чех не претендуватиме на дану вакансію.