Кількість українців, які перетинають польські кордони не припиняє зростати.

Народ подорожує, відправляється на навчання або роботу, на шопінг до Європи. Правила дозволяють перетнути кордон Польщі за умови, якщо у Вас є закордонний паспорт та за потреби – інші документи.

Але перебуваючи за кордоном, ніхто не застрахований від неприємних сюрпризів. Один з них – втрата закордонного паспорта. А це один з найважливіших документів, який дозволяє перебувати та працювати на території Польщі. Що ж робити, якщо паспорт втрачено?

  • Перше, про що варто пам’ятати, як і в будь-яких критичних ситуаціях – НЕ ПАНІКУЙТЕ. Спробуйте пригадати, коли і де Ви востаннє бачили документ. Якщо перед цим, зупинялись в готелі, зателефонуйте і запитайте чи не знаходили працівники закладу Ваш паспорт (якщо це можливо, нехай обшукають кімнату, у якій Ви зупинялись).
  • Розмістіть оголошення про втрачений паспорт до Інтернету. Соціальні мережі – хороші помічники в пошуку згублених речей, порозміщуйте прохання допомогти у відповідних спільнотах.

Якщо після цього всього, паспорт не вдалось знайти, потрібно діяти, так:

  • Повідомити про втрату паспорта в найближчу консульську/дипломатичну установі України в Польщі. Тому перед поїздкою, збережіть (запишіть) адреси та телефони Українського консульства, що в Польщі, яке буде знаходитись неподалік від Вас.
  • Заповніть заяву у консульській установі з метою підтвердження власної особи (у випадку відсутності українського паспорта).
  • Опісля встановлення Вашої особи, Консульським відділом Посольства України видається лист-звернення затвердженого зразка до органів поліції з метою отримання довідки про факт втрати паспорта.
  • Звернутись до поліції з метою підтвердження факту втрати паспорта. За отримання такої довідки, необхідно заплатити 17 злотих.
  • Оформлення посвідчення особи на повернення до України здійснюється у Консульському відділі ПУ в РП за адресою: ал.Шуха 7, м.Варшава.

З таким посвідченням можна спокійно перетнути кордон в напрямку до України і вже на території рідної держави подати заявку на отримання нового закордонного паспорта. А саме:

  • Звернутись в міграційний підрозділ з заявою, написаною в довільній формі, де потрібно вказати причини втрати паспорта ( у випадку викрадення – додати довідку з поліції);
  • Пред’явити український паспорт;
  • Сплатити відповідні квитанції за виготовлення нового закордонного паспорта.

Звичайно, що краще за все, цей документ взагалі не губити. Варто заздалегідь зробіти декілька копій закордонного паспорта (так буде простіше встановити Вашу особу, у разі втрати оригіналу), а краще за все зберігайте паспорт в надійному та завжди для себе доступному місці.

Будьте уважними!

Залиште свій відгук/коментар

Допомога в пошуку роботи в Європі

На цьому сайті опубліковано безліч вакансій,для Українців які шукають роботу в Європі – всі вакансії можливі тільки з відкритою робочою візою.Складіть власне резюме і відправте нам на мейл  infojobsua@gmail.com або телефонуйте до менеджерів.

Контакти:

Україна, Львів
тел: +38 096-95-99-860
тел: +38 099-92-06-710
тел: +38 093-12-60-322

×

Передзвоніть мені

Залиште своє ім'я та номер телефону і ми вам передзвонимо