Трудові мігранти змушені на деякий час покинути робочі місця за кордоном і перебувати на батьківщині. Українці, які працевлаштовані в Польщі, та й не лише в ній, діляться на дві категорії : ті хто працюють офіційно (меншість), і ті, хто нелегально (більшість).

У зв’язку із швидким поширення коронавірусу, запровадження карантину та закриття кордонів у багатьох країнах, трудові мігранти потрапили у непросту ситуацію. Частина із них, під впливом масової суспільної паніки, вирішила повернутися на батьківщину, частина, здебільшого офіційно працевлаштовані особи, залишились за кордоном. Останніх роботодавець повинен відправити на оплачуваний карантин, тож особливої нагальної потреби повертатися до України у них не було, адже можливість самоізоляції доступна і в іноземній країні.

Офіційно працевлаштовані робітники користуються усіма правами, що передбачені законом про працю тієї чи іншої країни. Якщо говорити конкретно про українських заробітчан Польщі, де їх нараховується майже 500000 осіб, а тих що працюють напівлегально та нелегально і суттєво більше від цієї цифри, то важко окреслити  реальну ситуацію, адже по-перше, неможливо встановити конкретну кількість працівників з України через великий потік нелегалів, по-друге, у зв’язку із закриттям кордонів та зростання паніки в суспільстві багато гастарбайтерів повернулися додому.

Проте тим, хто працевлаштований офіційно й залишився на території Польщі в період карантину і продовжує трудову діяльність, адже підприємство надалі продовжує працювати, роботодавець повинен створити усі необхідні технологічні, санітарно-гігієнічні умови, для нормального та безпечного робочого процесу, максимально скоротити кількість контактів між працівниками, а також забезпечити останніх масками, рукавичками, антисептиками тощо.

Якщо ж фірма закривається на час карантину, то роботодавець зобов’язаний подовжувати нарахування заробітної платні офіційно влаштованим працівникам. Стосовно тих іноземців, які працюють в Польщі легально, проте в яких закінчується термін перебування в країні під час карантину, то вони зможуть залишитися й працювати в країні надалі.

Польські роботодавці зазнають значних кадрових втрат після пандемії та виникнуть певні труднощі із відновленням нормального функціонування підприємств, якщо заробітчани масово виїжджатимуть та покидатимуть робочі місця. Саме тому Об’єднання роботодавців Польщі постановило розробити та видавати документ, який дозволив би українцям залишитися в державі навіть після закінчення строків законного перебування. Очевидно, що відбудеться зниження економічної ефективності кожної держави, яка прийняла відповідні обмежувальні заходи задля стримування поширення хвороби. А зважаючи на те, що польський ринок праці підтримується, за великим рахунком, завдяки українським працівникам, то зрозуміло, що поляки не зацікавлені в тому, щоб українці виїжджали з країни, тому й різними способами намагаються втримати останніх.

Також урядовці Польщі заявили, що коронавірус- це серйозна проблема та небезпека для всього суспільства, тож окрема людина, навіть якщо це іноземець, який не працевлаштований офіційно не залишиться наодинці із хворобою. Для кожного, в кого діагностують захворювання, робитимуть усе можливе задля забезпечення ефективного лікування та збереження  життя.

Після закінчення карантину в країнах Європи, відкриття кордонів людям знадобиться робота, тож потік трудових мігрантів з України швидше за все відновиться. Українцям варто бути пильними під час пошуку вакансій та працевлаштування, адже може з’явитися немало шахраїв, які пропонуватимуть високі зарплатні та вигідні умови праці, натомість порядний на перший погляд роботодавець виявиться звичайним аферистом. Немало з’явиться й шахраїв серед агенцій з пошуку роботи за кордоном, тож будьте пильними та ретельно перевіряйте й аналізуйте усю надану вам інформацію. Очікується, що Польща відкриє свій ринок праці для українців одразу ж як тільки вщухне небезпека коронавірусу та стабілізується ситуація, проте в інших країнах Європи навряд чи так швидко чекатимуть гастарбайтерів. Деякі країни запрошуватимуть виключно хороших фахівців у певних галузях, які мають відповідну освіту, досвід та, що важливо, володіють іноземною мовою.

Залиште свій відгук/коментар

Допомога в пошуку роботи в Європі

На цьому сайті опубліковано безліч вакансій,для Українців які шукають роботу в Європі – всі вакансії можливі тільки з відкритою робочою візою.Складіть власне резюме і відправте нам на мейл  infojobsua@gmail.com або телефонуйте до менеджерів.

Контакти:Контакти:

Україна, Львів
тел: +38 096-95-99-860
тел: +38 099-92-06-710
тел: +38 093-12-60-322місто Харків, вулиця Академіка Павлова 120, 2 поверх , офіс 205.
тел: +38 096-95-99-860
тел: +38 099-92-06-710
тел: +38 093-12-60-322

×

Передзвоніть мені

Залиште своє ім'я та номер телефону і ми вам передзвонимо