[popup4phone_button_inline]

Той факт, що економіка Польщі значною мірою підтримується завдяки трудовим мігрантам з України визнають польські урядовці та роботодавці. Нещодавно це саме заявили й два експрезиденти країни Броніслав Коморовський та Олександр Кваснєвський. Вони звернулися до політиків із закликом покращити державну міграційну політику, яка на сьогоднішній день не є досконалою і передбачає ряд положень, що ускладнюють працевлаштування та робочу діяльність як для іноземних працівників, так і для роботодавців. Вони переконані, що потрібно і можливо змінити деякі пункти в даному законі. Також колишні президенти зазначають, що українські заробітчани, котрі дедалі частіше прибувають до Польщі не лише на тимчасову роботу, але й залишаються на постійне проживання, сприяють зростанню та розвитку економіки держави та підвищенню конкурентоспроможності фірм та підприємств, тому країна повинна заохочувати їх, створюючи максимально сприятливі та комфортні умови праці та спрощуючи міграційну політику.

Урядовців до цього рішення також має підштовхнути той факт, що нещодавно Німеччина відкрила свій ринок праці для громадян країн, що не входять до складу Європейського Союзу. В Польщі з’явився серйозний конкурент у змаганні за іноземних працівників. Експерти прогнозують відтік робочих рук з Польської Республіки до Німеччини, внаслідок цього нестача кадрів може призвести до зниження темпів економічного зростання в країні. Саме тому, польські урядовці повинні якнайшвидше внести зміни до міграційної політики, а роботодавцям, в свою чергу, варто переглянути зарплатні й підвищити їх та запропонувати вигідніші умови праці іноземним робітникам.

Частка гастарбайтерів з України найбільша серед трудових мігрантів з усіх інших країн в Польщі, тому роботодавці стурбовані прогнозованим відтоком українців. Згідно із опитуванням майже половина усіх українських заробітчан готові покинути роботу в Польщі і розглянути вакансії в інших країнах. Популярними напрямками є Німеччина, Чехія а також країни Північної Європи. На сьогоднішній день важко назвати конкретне число працевлаштованих українців у Польщі. Близько півмільйона громадян України офіційно працюють та сплачують податки в сусідній державі, проте неможливо сказати точно скільки ще налічується нелегалів.

Польська сторона вважає, що на теренах держави перебувають щонайменше від 800000 до 1 000 000 українських трудових мігрантів, а в період сезонних робіт їхня кількість збільшується до 2 000 000 осіб. Більша частина заробітчан виконує фізичну роботу, близько 16% тих, хто працює в сфері обслуговування і мінімальний відсоток тих, хто обіймає посаду, що вимагає інтелектуальної діяльності. Протягом минулого року в Польщі було проведено багато перевірок на підприємствах, метою яких було виявлення нелегалів. Відтак в результаті інспекцій встановили, що з 15000 нелегально працюючих осіб 13300 становлять українців. Найбільше вакансій для наших співгромадян в Польщі у сфері будівництва, транспортних перевезень, промисловості та сільському господарстві.

Залиште свій відгук/коментар

Допомога в пошуку роботи в Європі

На цьому сайті опубліковано безліч вакансій,для Українців які шукають роботу в Європі – всі вакансії можливі тільки з відкритою робочою візою.Складіть власне резюме і відправте нам на мейл  infojobsua@gmail.com або телефонуйте до менеджерів.

Контакти:Контакти:

Україна, Львів
тел: +38 096-95-99-860
тел: +38 099-92-06-710
тел: +38 093-12-60-322місто Харків, вулиця Академіка Павлова 120, 2 поверх , офіс 205.
тел: +38 096-95-99-860
тел: +38 099-92-06-710
тел: +38 093-12-60-322