Чеське консульство знайшло спосіб як зареєструватись на візу довготермінову і заробити на українських заробітчанах, шанси у всіх учасників подати на візу рівні. Ще до серпня 2019 року, щоб отримати робочу карту громадянам України достатньо було зареєструватися на сайті, заповнивши спеціальну форму, проте умови було змінено. Відтак заробітчанам потрібно особисто з’явитися у консульство, до того ж реєстрація стала платною- особам потрібно сплатити збір у розмірі 1000 чеських крон.

Крім того було встановлено ліміти: лише 180 осіб мають можливість успішно пройти реєстрацію(3 рази в рік). Зрозуміло, що бажаючих значно більше, тож консульство вирішило зробити конкурс, зіграти в таку собі лотерею(як реєстрація на візу в США). Після сплати грошового внеску кожному присвоюється номерок, після цього відбувається жеребкування. З-поміж усіх зареєстрованих обирають випадковим чином 180 щасливчиків. Решті, тим кому не пощастило, кошти зрозуміло що ніхто не повертає, натомість пропонують зареєструватися наступного разу, знову ж таки не безкоштовно, а за 1000 крон.

Дуже дивно, коли у всьому світі запроваджуються цифрові технології, для спрощення багатьох процедур, консульство Чеської Республіки навпаки ускладнює процес. Крім того, що людям доводиться стояти в живій черзі бозна-скільки і за різних погодних умов, то ще й, сплативши немалу суму, вони не можуть бути впевнені, що одержать робочу карту.

І навіть якщо вам і пощастило потрапити в число 180 щасливчиків, які можуть отримати документ, ніхто не гарантує, що його видадуть 100 %.

У багатьох українців виникає наступне питання: наскільки процедура жеребкування відбувається чесно? Звичайно ж, працівники Генерального консульства Чеської Республіки у Львові запевняють, що усе здійснюється відкрито, прозоро, без махінацій та будь-якого впливу зі сторони працівників. Чимало українців ставлять під сумнів прозорість жеребкування, проте нічого не можуть вдіяти, доводиться приймати правила гри та сподіватись на фортуну.

Обурення людей цілком логічні, адже не зрозуміло чому заробітчани повинні стояти в живій черзі та сплачувати внесок, коли в усіх цивілізованих країнах ця процедура проходить в рази швидше та значно легше за допомогою онлайн сервісів. Лише в Україні, Індія та Грузії про цифрові технології, що покликані спостити людям життя, здається, не чули.

Усі розуміють, що українських заробітчан у Чехії дуже багато, а їхній відсоток серед усіх інших національних меншин чи не найбільший. Загалом ця процедура повинна бути безкоштовною, тому сподіваємося на те, що Генеральний консул Чеської Республіки перегляне умови реєстрації і внесе деякі зміни не лише на користь консульства, але й українців.

Установа в період пандемії візи не видає.

Залиште свій відгук/коментар

Допомога в пошуку роботи в Європі

На цьому сайті опубліковано безліч вакансій,для Українців які шукають роботу в Європі – всі вакансії можливі тільки з відкритою робочою візою.Складіть власне резюме і відправте нам на мейл  infojobsua@gmail.com або телефонуйте до менеджерів.

Контакти:Контакти:

Україна, Львів
тел: +38 096-95-99-860
тел: +38 099-92-06-710
тел: +38 093-12-60-322місто Харків, вулиця Академіка Павлова 120, 2 поверх , офіс 205.
тел: +38 096-95-99-860
тел: +38 099-92-06-710
тел: +38 093-12-60-322

×

Передзвоніть мені

Залиште своє ім'я та номер телефону і ми вам передзвонимо