Незабаром настане період сезонних робіт і чимало українців поїдуть на заробітки до Польщі після закінчення карантину, звичайно, якщо скрутна ситуація в світі та Україні зокрема покращиться й  стабілізується у зв’язку із пандемією коронавірусу виїхати можна буде тільки по робочій візі. Зараз спостерігаються зміни не на краще в економіці різних країн, адже через масове зараження та швидке поширення вірусу багато країн оголосили карантин. Зважаючи на те, що економіка України не особливо прогресивна та загалом доволі слабка, українці потрапили в непросте становище. Більшість людей не працюють й не отримують зарплатні протягом карантину, хоча держава й змушує роботодавцям нараховувати заробітну платню протягом цього часу, дехто пішов у вимушену відпустку за власний рахунок, одним словом країна зупиняється. Тому й чимало громадян розраховують, що пандемія закінчиться найближчим часом, відкриються кордони і з’явиться можливість знову вийти на роботу.

Працівників на сезонні роботи в Польщі, здебільшого, потребують на фермах, у галузі сільського господарства, а на підприємствах, фірмах, фабриках зазвичай шукають персонал на постійній основі працевлаштування.

Аби знайти підходящу вакансію, враховуючи можливості та очікування потенційного робітника, краще звернутися за допомогою до агенцій, що відправляють людей на роботу закордон. По-перше, клієнту надаватимуть усю необхідну інформацію стосовно грамотного та правильного оформлення документів та проінформують на що потрібно звернути уваги під час працевлаштування, що допоможе не потрапити у руки аферистів. Звичайно ж немало шахраїв і серед компаній-посередників, тож краще звертайтеся до тієї фірми, яка перевірена та має гарну репутацію й схвальні відгуки. Для того, щоб обминути неприємності, варто спочатку самостійно підшукати собі вакансію в Польщі, сконтактуватися із роботодавцем та обговорити із ним всі деталі стосовно роботи: обов’язки, соціальний пакет, розмір заробітної платні, умови праці тощо, і тільки після цього звернутися до агенції, що допомагає із працевлаштування.

Всім відомо, що у Польщі чимало заробітчан працюють нелегально. Вони не сплачують податки, проте, з іншого боку, їхня трудова діяльність не має ніякої законної підстави, і за необхідності держава не зможе захистити права робітника. Якщо роботодавець пропонує вам неофіційне працевлаштування, добре подумайте, чи готові ви повірити на слово незнайомій людині, яка гарантує без жодного підтверджуючого документу, що обговорені і погоджені умови між ним та працівником будуть виконані. Якщо ви самостійно займаєтесь пошуком вакансії, що зовсім неважко, адже в інтернеті доступно чимало сайтів із оголошеннями, тоді не полінуйтеся перевірити чи конкретний роботодавець пропонує офіційне працевлаштування, зробити це можна, перейшовши на сайт Міністерства праці. У випадку, якщо ж звертаєтесь до агенцій-посередників, то ваша зустріч із представником фірми обов’язково повинна пройти в офісі компанії, якщо ж менеджер пропонує провести бесіду у неформальній обстановці у кафе чи де-інде, швидше за все ви натрапили на шахраїв. Ну і звичайно ж перед тим, як їхати на заробітки до Польщі вам варто зайнятися вивченням мови. Хоча польська й має схожість із українською, а люди із західної України доволі часто можуть порозумітися із поляками, не вивчаючи їхньої мови, проте якщо ви зовсім не розумієте польської, то повинні вивчити хоча б ази, щоб могти спілкуватися із роботодавцем та колегами по робочих питаннях. Для цього не обов’язково відвідувати курси, достатньо навіть відеоуроків та трохи наполегливості, часу та терпіння, адже польська достатньо легко вчиться. Що ще необхідно знати людям, котрі зацікавлені сезонною роботою в Польщі? Перше, що потрібно взяти до уваги- перелік документів для успішного перетину кордону сусідньої держави та в подальшому працевлаштуванні.

Громадяни України можуть в’їжджати на територію Польської Республіки як по біометричному, так і по паспорту старого зразка, проте в другому випадку вам необхідно попередньо відкрити візу. По біометричному ви маєте право перебувати в державі не більше 90 днів. Якщо ж ваша робота вимагає тривалішого перебування необхідно оформити робочу візу на пів року, 9 місяців чи 365 днів, яка видається на основі запрошення від роботодавця. Донедавна існувало лише 2 види віз: терміном на 6 місяців та 1 рік, проте польські роботодавці зацікавленні в поповненні робочих кадрів українцями, тож стали ініціаторами третього виду робочої візи, що уможливлює трудову діяльність протягом 9 місяців.

Переваги сезонного запрошення в тому, що якщо ви вже в’їжджали в Польщі по запрошенню від роботодавця і перебували в державі пів року чи 9 місяців, то повинні стільки ж часу після повернення додому провести й на Україні. Аби скоротити терміни перебування на батьківщині можна відкрити сезонне запрошення або ж перетнути кордони іноземної країни як турист, ще один варіант- відкрити візу на основі запрошення від воєводи.

Якщо на виготовлення сезонного запрошення потрібно чекати приблизно 2-3 тижні, то на запрошення від воєводи не менше 2 місяців. Якщо ж  ви попередньо працювали в Польщі 90 днів по безвізу, то одразу ж не зможете отримати візу на пів року, максимум на 90 днів. Тож краще шукайте офіційну роботу, не посилайтеся на те, що чимало заробітчан, серед яких можуть бути й навіть ваші знайомі, вже не вперше їдуть до Польщі на роботу нелегально, адже раз на раз не випадає, ви не можете бути впевнені, що саме вам повезе. Краще візьміть із собою закордонний паспорт, робочу візу, дозвіл на роботу та укладіть угоду із роботодавцем і тоді будете застраховані від різних ситуацій та захищені законом про працевлаштування.

2 коментарі

  1. Сергей

    Кто подскажет, могу ли я с сезонной визой работать не на сельскохозяйтственных работах?

    Відповісти

Залиште свій відгук/коментар

Допомога в пошуку роботи в Європі

На цьому сайті опубліковано безліч вакансій,для Українців які шукають роботу в Європі – всі вакансії можливі тільки з відкритою робочою візою.Складіть власне резюме і відправте нам на мейл  infojobsua@gmail.com або телефонуйте до менеджерів.

Контакти:Контакти:

Україна, Львів
тел: +38 096-95-99-860
тел: +38 099-92-06-710
тел: +38 093-12-60-322місто Харків, вулиця Академіка Павлова 120, 2 поверх , офіс 205.
тел: +38 096-95-99-860
тел: +38 099-92-06-710
тел: +38 093-12-60-322

×

Передзвоніть мені

Залиште своє ім'я та номер телефону і ми вам передзвонимо