В період епідемії в березні 2020 року все менш актуальною темою для жителів України є пошук роботи в Польщі чи Чехії чи інших країн ЄС, через неможливість вільного перетину кордону(після перетину кордону Польщі від 17 березня всіх направляють на примусовий карантин – штраф за порушення режиму 500 злотих).

Що робити тим людям, які застрягли в чужій країні на термін карантину?

Що робити якщо термін перебування по документах(термін дії візи чи безвізу підходить до завершення)?

Чи варто повертатись в Україну в період епідемії чи краще перечекати?

Жителі України вже по напрацьованій схемі успішно працевлаштувались в багатьох країнах Європи, багато хто на період 21 березня 2020 року перебуває зараз за кордоном і не мають змоги повернутись додому.

Під час термінової зустрічі країн-членів ЄС 18 березня було розгянуто питання щодо вказівок для країн, як дійти державам-учасницям Шенгенської зони у випадках перевищення громадянами  дозволених термінів перебування  за кордоном. Якщо причина перевищення терміну перебування – розповсюдження епідемії, в такому випадку співробітники прикордонних служб держав ЄС можуть робити винятки і не ставити депортації в паспорт.

Якщо існує ризик протермінування візи чи біометрії перебування в Єс, обов”язково зверніться до консульської установи в країні перебування електронною поштою або телефонним дзвінком( потрібно надати копії ваших документів і інофрмацію щодо місця перебування – на випадок масової евакуації ). На підставі Ваших даних, консульство звернеться до необхідних органів за місцем Вашого перебування, з проханням про допомогу у вирішенні адміністративних питань(продовження терміну без покарань чи штрафів).

Відкрито гарячу лінію МЗС України, яка працює в цілодобовому режимі і в порядку черги обробляють звернення всіх громадян. По домовленості дзвінки з України і роумінгу на номер цієї лінії безкоштовні +380442381657 – для дзвінків з-за кордону, електронна пошта cons_or@mfa.gov.ua .

На даний момент в країни Європи направлено транспорт для евакуації жителів України з Польщі, Чехії , Австрії, Італії і інших країн – порад щодо повернення чи не повернення на територію України під час карантину не надаємо, основне щоб всі усвідомлювали ризики переміщення вірусу і відповідально відносились до самоізоляції після повернення на Батьківщину. Бережіть себе і Ваших близьких.

 

 

1 Коментар

  1. Кулібаба Андрій

    В мене запрошенню 3 місяці. Чи можу я ще подаватися по ньому на польську сезонну візу?

    Відповісти

Залиште свій відгук/коментар

Допомога в пошуку роботи в Європі

На цьому сайті опубліковано безліч вакансій,для Українців які шукають роботу в Європі – всі вакансії можливі тільки з відкритою робочою візою.Складіть власне резюме і відправте нам на мейл  infojobsua@gmail.com або телефонуйте до менеджерів.

Контакти:

Україна, Львів
тел: +38 096-95-99-860
тел: +38 099-92-06-710
тел: +38 093-12-60-322

×

Передзвоніть мені

Залиште своє ім'я та номер телефону і ми вам передзвонимо