Проблема нестачі робочих рук, як виявилося, є актуальною й для Німеччини і вже зовсім скоро потік трудових мігрантів прибуде туди з метою працевлаштування. Починаючи із 1-го березня цього року кордони країни будуть відкритими для заробітчан, зокрема великі надії покладають на цю можливість працівники із України. Не зважаючи на те, що економіка Німеччини вважається однією із найкращих в Європі, ніде сховати того факту, що й на німецькому ринку праці наявна проблема нестачі спеціалістів у різних галузях, тому правління країни вирішило переглянути положення міграційної політики та запрошувати іноземців, які б зайняли робочі місця.

Як відомо, найбільша кількість українців сьогодні працевлаштовані у Польщі, багато співвітчизників вирушають до Чехії, Словаччини, Угорщини, досі залишається невелика частка тих, хто продовжує їздити до Росії. Порівнюючи умови працевлаштування в цих країнах та в Німеччині, потрібно віддати належне німецькому роботодавцеві, який обіцяє вищі заробітні платні, кращий соціальний пакет та належне ставлення до працівника. Останній пункт, до речі, є дуже значущим, адже нерідко українці стикаються із проблемою поганого відношення зі сторони керівника чи колективу, особливо на заробітках в Польщі. Громадяни України з великим нетерпінням чекають на набуття чинності законопроекту про імміграцію в Німеччині, чимало заробітчан твердо переконані, що працевлаштування в цій країні- гарний шанс знайти хорошу вакансію, немало тих, які не вагаючись покинуть робочі місця в Польщі, Чехії чи Угорщині й будуть шукати кращого життя у Німеччині.

В інтернеті б’ють на сполох і надто «роздувають» тему про те, що польський роботодавець неабияк занепокоєний майбутнім відтоком робочих рук з України, а ринок праці в країні, який підтримується значною мірою завдяки українцям зазнає чималих втрат. Проте важко сказати чи це справді неминуча реальність чи перебільшення та фейк, адже отримати робоче місце в Німеччині не кожному буде під силу. Роботодавець в цій країні висуває чіткі та досить високі вимоги до заробітчан. По-перше, вимагається знання німецької мови, по-друге, обов’язковою умовою є наявність вищої чи професійно-технічної освіти. Проте не кожен диплом будь-якого українського вузу може бути визнаним у Німеччині, на це також потрібно звернути увагу. Кваліфікованим робітником, який може претендувати на отримання посади вважається той, хто одержав диплом у німецькому вузі або ж має документ, що засвідчує здобутий освітньо-кваліфікаційний рівень в іншій країні, який є рівнозначним німецькому. Тобто працівнику необхідно пройти процедуру визнання документу про освіту, яка не є простою. Дещо інша процедура та умови працевлаштування чекають на фахівців ІТ-сфери. Щоб отримати посаду в даній галузі кандидатові необхідно мати щонайменше 3 роки практичного досвіду та успішно пройти співбесіду у Федеральній службі з працевлаштування.

Законопроект про імміграцію також скасовує той пункт, що перевага в ході конкурсу на робоче місце надається громадянину країни, що входить до складу Європейського Союзу. Саме через цю причину так важко було потрапити раніше заробітчанам із інших держав, зокрема й України, на роботу до Німеччини. Ну і звичайно ж без знання мови працівнику не обійтися. Німецьким законодавством передбачено, що володіння мовою повинне відповідати рівню В2. В свою чергу на працівника чекає спрощення процедур працевлаштування, скасування ряду бюрократичних формальностей та можливість отримання дозволу на тимчасове проживання в країні.

Якщо із умовами працевлаштуваннями та вимогами до кандидатів розібралися, то постає питання, в яких сферах найбільше потребують додаткових робочих рук. Сьогодні в Німеччині налічується близько мільйона вакансій, потрібно чимало працівників у сферу медицини, інженерії, будівництва. В Україні протилежна ситуація, деякі державні установи закриваються, кваліфіковані працівники потрапляють під скорочення і через це змушені обіймати робочі спеціальності де-інде за кордоном. Чимало кваліфікованих робітників та цінних кадрів працюють різноробочими , прибиральницями чи покоївками, тож трудова міграція до Німеччини це реальний шанс працювати по спеціальності. В країні відкривається ринок праці для громадян країн, що не входять до складу Європейського Союзу, щоб заповнити робочі місця, адже працівники із ЄС не здатні закрити всі вакансії.

Без прогалин в законопроекті не обійшлося, не зважаючи на помітні переваги. По-перше, досі існує непроста та досить заплутана процедура визнання освітнього диплому німецькими державними органами, по-друге, наступним бар’єром буде мовна проблема. Якщо вивчити польську або чеську мову для українського заробітчанина завдання цілком реальне, то осягнути непросту німецьку на рівні В2 не кожному під силу. Також не зважаючи на спрощення системи працевлаштування досі залишається чимало бюрократії під час роботи із документацією. Для цього потрібно витратити не лише багато часу, а німецький роботодавець зацікавлений в якнайшвидшому прийомі на роботу через катастрофічну нестачу кадрів, але й немалих коштів.

Тобто закон про імміграцію з одного боку хоч і відкриває ринок праці для іноземців, проте через складні положення та високі вимоги до кандидатів навряд чи варто очікувати масового потоку заробітчан, які на 100% зможуть вирішити проблему великої кількості вакантних місць у різних сферах.

Залиште свій відгук/коментар

Допомога в пошуку роботи в Європі

На цьому сайті опубліковано безліч вакансій,для Українців які шукають роботу в Європі – всі вакансії можливі тільки з відкритою робочою візою.Складіть власне резюме і відправте нам на мейл  infojobsua@gmail.com або телефонуйте до менеджерів.

Контакти:

Україна, Львів
тел: +38 096-95-99-860
тел: +38 099-92-06-710
тел: +38 093-12-60-322

×

Передзвоніть мені

Залиште своє ім'я та номер телефону і ми вам передзвонимо