Те, що українські працівники цінуються за кордоном помітно на прикладі ситуації, що останнім часом склалася в Польщі. Відтік трудових мігрантів з України викликало стурбованість та занепокоєння у польських роботодавців, які охоче надають робочі місця нашим співвітчизникам. Спершу варто детальніше розібратися в причинах, через які й зменшується кількість заробітчан, які вирушають на роботу до Польської Республіки.

Очевидно, що умови працевлаштування та розмір заробітної платні не витримують конкуренції із тим, що пропонують роботодавці в Німеччині або Чехії, де до того ж кращі соціальні гарантії , рівень життя та , що важливо, ставлення до трудових мігрантів з України. Немало випадків, коли поляки відносяться до українських гастарбайтерів зверхньо, неприязно та відчужено, не приховуючи цього, що негативним чином впливає на психологічний клімат та ускладнює адаптацію заробітчан в чужій країні та в нових умовах. Більше того, були зафіксовані випадки, коли здійснювалися жорстокі побиття, напади на громадян України в Польщі, які мали жахливі і навіть летальні наслідки. Тому психологічне приниження та моральні утиски є однією із головних причин відтоку гастарбайтерів. На польському ринку праці виникає наступна ситуація: українці все частіше шукають вакансії в інших іноземних країнах, а самі поляки, особливо молоді люди, не затримуються надовго на своїй батьківщині, а шукають вакансії в Німеччині чи США.

Роботодавці відзначають, що зменшення українських робітників не можна не зауважити, адже нікому обіймати робочі місця. Варто додати, що ринок праці в Польщі підтримувався саме завдяки тому, що на заробітки прибували громадяни України. Ще одним ударом, який в недалекому майбутньому нанесе збитків польським роботодавцям є програма Німеччини, яка має на меті спростити умови працевлаштування для громадян країн, що не входять до складу Європейського Союзу, переманивши таким чином частину тих працівників, які їдуть до Польщі.

В Польські Республіці було проведено декілька соціологічних досліджень різними компаніями, які виявили, що практично кожний четвертий заробітчанин з України бажає згодом покинути робоче місце в Польщі та шукати вакансію в іншій державі, дві третини з яких не проти розглянути як варіант для заробітків саме Німеччину. Роботодавці б’ють на сполох, адже із набуттям чинності німецького законопроекту вже на початку 2020 року, вони втратять щонайменше 250000 працівників, а в гіршому випадку й пів мільйона робітників.

Конкуренцію за українського гастарбайтера на ринку праці Польщі складає й Чехія. Немалий відсоток опитаних – ті особи, які планують замість Польщі обрати вакансію в Чеській Республіці, тим паче, що в цій країні незабаром планується збільшення річного ліміту працівників з України з майже 20000 до 40000  осіб. Існують різні точки зору, переконання та прогнози: одні експерти вважають, що ті працівники, котрі вже протягом тривалого періоду працюють в Польщі навряд чи матимуть бажання змінювати робоче місце, заново проходити адаптаційний період в новій країні, освоюватися на підприємстві та вливатися в колектив, особливо це стосується зрілих людей. Молодь швидше відважиться на такий рішучий крок, в них більше ентузіазму та відваги. З іншого боку, досить великий відсоток українських заробітчан- це ті особи, котрі розглядають трудову міграцію як тимчасову дійсність та не планують усе життя працювати за кордоном. Для таких людей вагомим фактором виступає розмір заробітної платні, тож вони готові поміняти робоче місце в Польщі на більш оплачувану роботу в іншій країні.

Не зважаючи на те, що не для всіх буде відкрита та доступна Німеччина як напрямок для заробітків, адже в цій країні роботодавець висуває чіткі та досить строгі  вимоги до фахівців, згодом все більше українців орієнтуватимуться саме на німецький ринок праці. Поруч із тим, в Україні відбулося підвищення заробітної платні для некваліфікованих працівників, тож робітникам фактично немає сенсу їхати до Польщі, коли можна працевлаштуватися в столиці чи інших великих містах, отримуючи практично ту ж саму зарплату, що й пропонує польський роботодавець. Хоча прогнози не надто втішні для сусідньої країни, проте досить позитивні для українців.

Щоб не допустити здійснення прогнозів та хоч якось втримати гастарбайтерів з України полякам варто, перш за все, змінити своє ставлення до них, а також спростити процедури працевлаштування та трудової міграції, особливо необхідно внести корективи у різні бюрократичні моменти, покращити умови праці , забезпечити гідний соціальний пакет та подбати про безпеку робітників.

Також експерти вважають, що потрібно заохочувати українських громадян створювати спільні сім’ї в Польщі, залишатися в країні на постійне проживання та переконувати в перевагах карти поляка. Звичайно ж, роботодавцям необхідно переглянути розмір заробітної платні та збільшити її. Хоча й всі ці перелічені аспекти разом взяті не факт, що посприяють залученню робочих рук до країни. Проте не будемо забігати настільки наперед, наразі такі прогнози залишаються лише передбаченням, тож не будемо поки що однозначно стверджувати про такий чи інший сценарій розвитку ситуації на польському ринку праці.

Залиште свій відгук/коментар

Допомога в пошуку роботи в Європі

На цьому сайті опубліковано безліч вакансій,для Українців які шукають роботу в Європі – всі вакансії можливі тільки з відкритою робочою візою.Складіть власне резюме і відправте нам на мейл  infojobsua@gmail.com або телефонуйте до менеджерів.

Контакти:

Україна, Львів
тел: +38 096-95-99-860
тел: +38 099-92-06-710
тел: +38 093-12-60-322

×

Передзвоніть мені

Залиште своє ім'я та номер телефону і ми вам передзвонимо